Centrum pomocy

Centrum pomocy

W tym dziale znajdą Państwo odpowiedzi na najczęściej zadawane przez naszych klientów pytania dotyczące usług Neospot.pl.
Zebraliśmy dla Państwa także porady dotyczące najczęściej spotykanych problemów związanych z technicznymi aspektami połączenia z internetem.

Pytania nowych klientów przed podłączeniem

Do podpisania umowy na osobę fizyczną potrzebny jest dowód osobisty. Jeżeli instalacja ma się odbyć w wynajmowanym mieszkaniu/budynku potrzebna będzie zgoda właściciela na wykonanie instalacji odbiorczej.

Wszelkie prace instalatorskie i montażowe niezbędne do uruchomienia usługi są wykonywane na koszt firmy i nie wykraczają poza opłatę aktywacyjną. Materiały użyte w trakcie instalacji takie jak uchwyt antenowy oraz niezbędne przewody są dostarczane przez naszą firmę bez dodatkowych kosztów dla Klienta.

Instalacja urządzenia odbiorczego wraz z konfiguracją oraz podpisaniem umowy trwa zwykle około dwóch godzin.

Urządzenie nadawczo odbiorcze zintegrowane z anteną montowane jest zwykle na dachu budynku. Przewód połączeniowy ethernet – skrętka doprowadzany jest od urządzenia odbiorczego do pomieszczenia w budynku, w którym znajdować się ma komputer klienta lub router albo inne urządzenie rozdzielające sygnał internetowy w budynku. Przebieg przewodów oraz szczegóły instalacji uzgadniane są indywidualnie z Klientem.

Zwykle okres między przyjęciem zgłoszenia a instalacją u Klienta to jeden dzień roboczy.

Klienci korzystający z naszych usług w technologii bezprzewodowej podłączani są najwyższej jakości urządzeniami RouterBoard Mikrotik MIMOx2 w częstotliwości 5GHz. Realizujemy też połączenia w częstotliwościach licencjonowanych oraz w technologii światłowodowej.

Do rozdzielenia internetu dostarczanego przez naszą firmę wewnątrz budynku wystarczy zakupić Router Bezprzewodowy i podłączyć go do naszej instalacji.
Istnieje możliwość zakupu takiego urządzenia w naszej firmie wraz montażem oraz konfiguracją, zabezpieczeniem sieci wi-fi oraz podłączeniem urządzeń Klienta – cena 150zł.

Na zlecenie Klienta trakcie instalacji przyłącza internetowego nasi technicy ocenią optymalne miejsce do zamontowania Routera Bezprzewodowego, skonfigurują urządzenie, zabezpieczą sieć Wi-Fi przed niepowołanym dostępem oraz podłączą komputery i urządzenia klienta do routera. Cena polecanego Routera wraz z usługą instalacji to 150zł.

Na zlecenie Klienta nasi technicy podczas instalacji lub w umówionym terminie mogą wykonać instalację ethernetową w budynku Klienta. Jest to usługa dodatkowa – koszt takiej usługi jest indywidualnie uzgadniany z Klientem.

Aby zapewnić integralność poziomu świadczenia usługi nie ma takiej możliwości. U naszych Klientów montujemy tylko nasz sprzęt, dzięki czemu możemy wziąć pełną odpowiedzialność za jakość działania łącza i za jego serwis przez cały okres świadczenia usługi. Klienci nie ponoszą opłat za sprzęt – jedynie opłatę aktywacyjną.

Pytania nowych klientów po podłączeniu

Przepraszamy, nie odnaleziono wpisów.

Pytania aktualnych klientów

Przepraszamy, nie odnaleziono wpisów.

Pytania aktualnych klientów, którym kończy się umowa lub są podłączeni na czas nieokreślony

Przepraszamy, nie odnaleziono wpisów.

Pytania byłych lub obenych klientów dotyczące rozwiązania umowy i zwrotu sprzętu

Przepraszamy, nie odnaleziono wpisów.

Pomoc techniczna

Centrum pomocy technicznej Neomobi.pl

Dokumenty do pobrania

Zainteresowała Cię nasza oferta internetu w Lublinie? Czekamy na Ciebie!